0212 438 44 98

İSTİBRA MENDİLİ

İstibra Nedir ?

İstibra; ayırmak, uzak etmek, küçük tuvaletten sonra idrarından kurtulmak ondan temizlenmek, idrar eserinin tamamen kesilmesini beklemektir.

İstibranın Önemi

Erkeğin istibra yapması vaciptir. İstibra yapmadan idrarın son damlalarının çıkmasını beklemeden alınan abdest sahih olmaz. Akabinde kılınan namaz veya yapılan ibadetler geçersiz olur. Bu bakımdan konu son derece önemlidir.

İstibra ile Hadisler

"İdrar'dan korununuz Çünkü kabir azabının hemen hepsi ondandır." 
"Muhakkak ki, sizden birinize kabrinde azap edilir. Şüphesiz Bevlettiği zaman istintar(İdrarı son damlaya kadar çıkarmak için çaba harcamak) etmezdi." 
"İdrar'dan çok iyi korununuz. Çünkü kulun kabirde en önce hesaba çekileceği şey o'dur."

Damla Emici Mendil - İstibra & Prostat Mendili 

Padman Hijyen

ERKEKLERDE İDRAR YOLUNUN YAPISINDAN DOLAYI, İDRAR SONRASI İDRAR KANALINDA HER ZAMAN İDRAR KALINTISI OLUR. VE BU DAMLALAR İSTEM DIŞI OLARAK ÇAMAŞIRA DAMLAR. BU İSTEM DIŞI DAMLALAR, İÇ ÇAMAŞIRIMIZDA ISLAKLIK,SARI LEKELER VE KÖTÜ KOKUYA NEDEN OLUR.

PADMAN MEDİKAL

KİŞİSEL HİJYEN AÇISINDAN BUNLAR SORUN YARATIR VE BAKTERİ ÜREMESİNE NEDEN OLUR. BU BAKTERİLER BÖLGEDE KAŞINTI VE KIZARIKLIK YAPTIĞI GİBİ KÖTÜ GÖRÜNTÜYEDE SEBEB OLUR. PADMAN HİJYEN KULLANIMI BÜTÜN BU OLUMSUZLUKLARI ENGELLEYEREK, PRATİK HİJYEN SAĞLAR. PADMAN'NİN İÇ TABAKASI OLAN HİDROFİLİ NONWOVEN KUMAŞ, AKAN İDRAR DAMLALARINI ORTA TABAKADAKİ EMİCİ BÖLÜME GÖNDEREREK PENİSLE TEMASINI ENGELLER.İDRAR DAMLALARI ORGANA KESİNLİKLE BULAŞMAZ. AYRICA PADMAN HİJYEN, CİNSEL İLİŞKİ SONRASI KULLANILDIĞINDA, AKAN MEZİ DENEN KAYGAN SIVININDA ÇIPLAK BEDENİMİZE VE ORTAMA BULAŞMASINI ENGELLER.

Padman Medikal

Cinsel Hastalıklarda, İdrar Tutamama, Damlatma, Islaklık Hissetme, Sorunlarınıza Çözüm Oluyor.

Ürolojik rahatsızlıklar padman kullamında en önemli nedeni oluşturuyor. Örneğin, Prostat hastalığının tıp kaynaklarında geçen belirtileri arasında; İdrarı tam boşaltamama hissi, sık sık idrara çıkma, idrarın sonunda fazla damlama ve idrar kaçırma yer alıyor. 

Bugün dünya sağlık örgütü verilerine göre 50-60 yaş aralığındaki erkeklerde %40 oranında iyi huylu prostat irileşmesi görünüyor. Bu da ülkemizde yaklaşık 2 milyon insana tekabül ediyor. 

Bel soğukluğu nasıl bir hastalıktır? Halk arasında belsoğukluğu denilen hastalığın tıptaki adı, "üretrit"tir. İdrar yolunun cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları anlamına gelir. İki ana grupta incelenir: gonore ve nongonokoksit üretrit.

Hastanelere Özel Üretim!

Ameliyatlı hastalar serumdan dolayı sık sık idrara çıkar ve bunu yatağında refakatçisinin aracılığıyla kutuya yapar. Hastanın halsiz haliyle idrarı bittiğinde damlalar hijyenik olması gereken yatağına tenine etrafa bulaşır. İşte burada padman takılır. Damlalar Emilir, sağlıklı hijyenik ortam sağlanır.